İşbu alan adında ve alt sayfalarında sergilenen veya listelenen otomobillerin ve sair mal veya hizmetlerin belirtilen fiyatları, donanım ve teknik özellikleri, yetkili satıcılarda ve şubelerde değişkenlik gösterebilecek olup, bu kayıtlar sözleşmeye davet niteliğinde yorumlanamayacaktır.

Ford Mondeo Teknik ve Donanım Özellikleri

Ford Mondeo Teknik Özellikleri 
Ford Mondeo Donanım Özellikleri

Ford Mondeo Fiyat Listesi Listesi ve Teknik Özellikleri

HAVA YASTIKLI ARKA EMNİYET KEMERLERİ

ford-mondeo-emniyet-kemeri

Havayastıklı Arka Emniyet Kemerleri çarpışma anında milisaniyeler içerisinde şişerek arka koltuk yolcularına (orta koltuk hariç) maksimum korumayı sağlıyor. Hava Yastıklı Arka Emniyet kemerleri, çarpışma anında oluşan enerjiyi standart emniyet kemerlerine göre vücutta 5 kat daha geniş alana dağıtarak olası yaralanma riskini azaltmaya yardımcı olmaktadır.

VİRAJLARIN ARDINI GÖRMENİZİ SAĞLAYAN LED FARLAR

ford-mondeo-farlar

Ford Dinamik LED ön far teknolojisi ile direksiyon hareketi ile farlarınızın açısını direksiyonu çevirdiğiniz açıyı farlarınıza da yansıtarak mükemmel bir görüş açısı kazandırır. Dinamik farlar aynı zamanda hızınıza, hava ve yol koşullarına bağlı olarak aydınlatma tipini de otomatik ayarlar.

ARACINIZIN ARKASINI GÖREBİLME YETENEĞİYLE DAHA KOLAY GERİ VİTES

ford-mondeo-geri-gorus

Geri vitesi seçtiğiniz anda devreye giren geri görüş kamerası aracınızın arkasında duran her şeyi orta konsoldaki yerleşik ekranda gösterir. Sistem, en dar alanlara bile zahmetsizce park etmenizi sağlamak için sanal çizgilerle size yardımcı olur.

SİZ SÖYLEYİN YETER

ford-monde-ford-sync

Ford SYNC 3 ile, yalnızca ''Acıktım'' diyerek bölgedeki restoranların listesini çağırabilir ya da Michelin Rehberi'ne erişerek seçim ve rezervasyon yapmak için yardım alabilirsiniz. USB modem ile bağlantı noktaları üzerinden Wi-Fi bağlantısı kullanabilirsiniz.

DAHA AYDINLIK VE FERAH BİR ALAN SAĞLAYAN TAVAN SEÇENEKLERİ

ford-mondeo-tavan

Aracın tavanında yer alan cam seçenekleri gün ışığının aracın içini aydınlatmasını ve ferah bir iç ortam sağlar.

AMBİYANS AYDINLATMA

ford-mondeo-ambiyans-aydinlatma

Çok renkli iç ortam aydınlatması (ambiyans) ile sürücü isteğine göre Yeni Mondeo’nun içerisindeki ortamı sakin ya da göz alıcı hale getirebilir.

FORD SYNC 2 VE ACİL DURUM YARDIMI

ford-mondeo-ford-sync

Ford SYNC 2 Acil Durum Yardımı, kaza anında hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda otomatik olarak 112 Acil Durum Yardım’ı aramaktadır. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da 112 Acil Yardım Hattı ile görüşebilirsiniz. *Ford Acil Durum Yardımı sistemi araçta bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde çalışır ve metin işlevi ve Acil Durum Yardımı özelliği tüm Avrupa dillerinde desteklenmemektedir.

ZORLU KOŞULLARDA SAĞLANAN GÜVEN

ford-mondeo-ford-sync

Elektronik Denge Programı (ESP) sistemde bulunan sensörler sayesinde, hâkimiyetinizi kaybetmenize neden olabilecek ani değişiklikleri algılarsa, her bir lastiğin hızını tek tek ayarlayarak aracınızı daha dengeli hale getirir ve hakimiyeti sağlamanıza yardımcı olur. ESP sisteminde Yokuş Kalkış Destek Sistemi, Acil Durum Fren Desteği ve Elektronik Ön Fren Hazırlığı özellikleri de mevcuttur.

SIRA DIŞI TASARRUF DÜZEYİ

Yeni Mondeo’nun yeni motor ailesi, sunduğu yüksek performans ve akıllı teknolojilerle her durumda mükemmel bir yol tutuşu sağlar.

ECOBOOST MOTOR İLE DAHA FAZLA GÜÇ VE PERFORMANS

 

Yeni Mondeo’da 1.5Litre olarak sunulan EcoBoost benzinli motor, 160PS güç ile 240 Nm torka kadar çıkan olağanüstü bir performans sağlıyor.

DİZEL SEÇENEĞİ

ford-mondeo-dizel-motor-secenegi

Yeni Ford Mondeo’da sunulan TDCi dizel motor seçenekleri üstün performans ve yakıt verimliliğini bir arada sunuyor.

ÜSTÜN SÜRÜŞ KEYFİ İÇİN GELİŞMİŞ SÜSPANSİYON

ford-mondeo-ecoboost

Yeni Mondeo’nun tam bağımsız arka süspansiyonu mükemmel kontrol ve sürüş keyfi sunuyor.

DİREKSİYONDAN KUMANDA EDEBİLEN OTOMATİK VİTES

ford-mondeo-direksiyon

Yarış otomobillerindeki gibi direksiyona monte edilmiş tuş takımı ile ellerinizi direksiyondan ayırmadan vitesi kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

OTOMATİK BAŞLAT/DURDUR ÖZELLİĞİYLE DAHA AZ YAKIT TÜKETİN

ford-mondeo-start-stop

Mondeo trafik ışıklarında veya sıkışık trafikte durduğunuzda, Otomatik Başlat/Durdur sistemi motoru otomatik olarak kapatır (ancak klima, radyo ve Ford SYNC gibi temel birimlere enerji sağlamaya devam eder). Harekete hazır olduğunuzda sistem sizi bekletmeden motoru yeniden çalıştırır. Şehir içi trafikte %10'a kadar yakıt tasarrufu da sağlayan Otomatik Başlat/Durdur özelliği oldukça verimli bir sistemdir.

İç Özellikleri
Ford Mondeo kataloğu için tıklayın.
Ford Mondeo fiyat listesi için tıklayın.