İşbu alan adında ve alt sayfalarında sergilenen veya listelenen otomobillerin ve sair mal veya hizmetlerin belirtilen fiyatları, donanım ve teknik özellikleri, yetkili satıcılarda ve şubelerde değişkenlik gösterebilecek olup, bu kayıtlar sözleşmeye davet niteliğinde yorumlanamayacaktır.

Otokoç Hakkında

Koç Topluluğu’nun kurucusu merhum Vehbi Koç tarafından, 1928 yılında Ankara’da “Ford Motor Company” acenteliğinin alınmasıyla, Koç Holding’in ilk otomotiv sektörü yatırımı olan Otokoç Otomotiv’in temelleri atılmıştır.

Otomotivle ilgili tüm çözümleri tek çatı altında müşterileriyle buluşturan, Türkiye’nin lider otomotiv perakendecisi ve araç kiralama şirketi Otokoç Otomotiv; otomotiv perakendeciliğinde Otokoç, Birmot, OtokoçParça, Otokoç İkinci El, araç kiralamada Avis, Avis Filo, Budget ve Zipcar, sigorta hizmetlerinde Otokoç Sigorta markalarıyla faaliyet göstermektedir.

Otokoç Otomotiv, Türkiye'deki yaygın ağının yanı sıra yurt dışında, Azerbaycan, Kazakistan, Kuzey Irak, Macaristan, Gürcistan, Kuzey Kıbrıs, Ukrayna ve Yunanistan olmak üzere toplam 9 ülkede 278 noktada hizmet vermektedir.

Otokoç markasıyla Ford, Ford Trucks ve Volvo; Birmot markasıyla Fiat, Alfa Romeo, Jeep ve Maserati markalarının satış ve satış sonrası, Lancia markasının satış sonrası faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye’de 19 şubesiyle yaygın bir hizmet ağına sahip olan Otokoç 2018 yılında Ford satışlarından %31, Volvo satışlarından %38, Ford Trucks satışlarından %26 pay almıştır.

Kurulduğu günden beri, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini ön planda tutan Otokoç Otomotiv, bu yaklaşımı doğrultusunda müşterilerine en kaliteli hizmeti sunabilmek için her alanda kendini yenilemekte ve geliştirmektedir.