İşbu alan adında ve alt sayfalarında sergilenen veya listelenen otomobillerin ve sair mal veya hizmetlerin belirtilen fiyatları, donanım ve teknik özellikleri, yetkili satıcılarda ve şubelerde değişkenlik gösterebilecek olup, bu kayıtlar sözleşmeye davet niteliğinde yorumlanamayacaktır.

Ford Tourneo Custom yolcu aracı, yeni, şık bir dış tasarıma ve üstün kaliteli malzeme ile özenli işçiliği buluşturan yeni, lüks, olağanüstü esnek iç hacme sahiptir.

TEKNİK VE DONANIM ÖZELLİKLERİ

Tourneo Custom Teknik Özellikleri

Tourneo Custom Donanım Özellikleri

Ford Tourneo Custom Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Geri Görüş Kamerası ile daha kolay geri vites

ford-tourneo-custom-gerivites

Geri Görüş Kamerası, aracınızın arkasında duran her şeyi iç dikiz aynasında yerleşik ekranda gösterir. Gözden kaçırmanız mümkün olanları görmenize, aynı zamanda da sanal çizgilerle sizi yönlendirerek, en dar alanlara bile zahmetsizce park etmenize yardımcı olur. Daha fazla kolaylık sağlamak amacıyla, geri vitesi seçtiğiniz anda devreye girer. Geri Görüş Kamerası, Titanium Plus serisinde standart olarak sunulmaktadır.

Gece saatlerinde daha kolay manevra yeteneği

ford-tourneo-custom-manevra

Gece karanlıkta dar bir yerden dönmeniz gerektiğinde Tourneo Custom yeni statik köşe lambaları özelliğiyle size yardımcı olur. Saatte 30 km'nin altındaki hızlarda direksiyon simidi çevrildiğinde ya da göstergeler çalıştırıldığında etkinleşir. Bu durumda, ön farların üzerinde yer alan bu lambalar, yolun ilgili bölümünü aydınlatmak amacıyla otomatik olarak yanar, net görüşünüze yardımcı olur. Bu sayede daha kolay manevra yapılır. (Titanium ve Titanium Plus modellerinde standart özelliktir.)

Kullanıma göre düzenlenebilen yeni arka koltuklar

ford-tourneo-custom-koltuk

Yeni Esnek Arka Koltuk sisteminde otuzdan fazla oturma düzeninden yararlanabilirsiniz. Örneğin, kullanmadığınız koltuğu kapatıp öne doğru kaydırdığınızda daha fazla eşya alanı elde edersiniz. Ya da yolculardan birinin masaya ihtiyacı olursa, koltuklardan herhangi birinin arkalığını katlar, düz bir yüzey elde edersiniz. Maksimum bagaj alanı elde etmek isterseniz de tüm koltukları çıkarmanız mümkündür. Esnek Arka Koltuk Sistemi'nin işleyişini görün.
Özellikle yatar arka koltuklar, kolçaklar ve deri döşeme özellikleri seçildiğinde, yolcular, aracın koltuklarını olağanüstü derecede rahat bulacaklardır. Çocuklar için de ayrıca ISOFIX bağlantı noktaları bulunmaktadır.

Gerektiğinde otomatik olarak yanan farlar

ford-tourneo-custom-far

Tourneo Custom'da bulunan sensörler, ışıktaki azalmayı algılayıp, otomatik sistemle çalışan farları devreye sokar, bu sayede akşam karanlığında sürüşü kolaylaştırır. Farlar, aracınız tünele girdiği zaman da otomatik olarak yanar. Otomatik Yanan Ön Farlar, Net Görüş Paketi ile birlikte isteğe bağlı seçenek olarak sunulmaktadır.

Devrilmeye karşı kesintisiz koruma

ford-tourneo-custom-koruma

Devrilme Kontrol Sistemi (ARM), Tourneo Custom aracınızı izler ve devrilmeye yol açabilecek tehlikeli seyir koşullarını saptar. Sistem gerekli durumlarda müdahale edip, hızı kontrol altına almak ve dengeyi sağlamak için Elektronik Stabilite Programını devreye sokar.

Olağanüstü sağlam gövde sayesinde maksimum koruma

ford-tourneo-custom-max-koruma

Ford Tourneo Custom'ın gövdesi, olağanüstü yüksek dirence sahip bir malzeme olan bor çeliğinden yapılmıştır. Yolcu güvenlik hücresinin bölümleri de dâhil olmak üzere, kaportanın %40'ı bor ve yüksek dirence sahip diğer çelik türlerinden yapılmıştır. Bu sayede son derece hafif ve darbelere karşı dirençlidir. Aracın kaporta tasarımı, 4500 bilgisayar simülasyonu ve 30 tam araçla çarpışma testi uygulanarak geliştirilmiştir.

Çarpışma durumunda Acil Yardım

ford-tourneo-custom-acilyardim

Herhangi bir çarpışma durumunda, hava yastığının devreye girmesi veya yakıt pompasının kapanmasıyla birlikte Ford SYNC'in ödüllü Acil Yardım özelliği etkinleşir. Böylece, cep telefonunuz SYNC'e bağlı olduğu sürece, bu teknoloji acil yardım servislerini aramak, GPS koordinatları gibi önemli bilgileri vermek ve sizin de onlarla konuşmanızı sağlamak için cep telefonunuzu kullanabilir.

Yorulmaya başladığınızı algıladığında Sürücü Dikkat Takip Sistemi sizi uyarır

ford-tourneo-custom-takip-sistemi

Sürüş davranışlarınızı sürekli olarak izleyen Sürücü Dikkat Takip Sistemi, yorgunluğa bağlı olarak ortaya çıkması mümkün değişiklikleri algılamak üzere geliştirilmiştir. Sistem dikkat düzeyinizde azalma olduğunu algıladığında, gösterge panelinde bir uyarı simgesiyle mola vermeniz önerilir.

Güçlü, yakıtı verimli kullanan dizel motor

ford-tourneo-custom-dizel

Ford Tourneo Custom'da, önden çekişli, altı ileri vitesli manuel şanzımanlı ve önden çekişli ekonomik 2.2 litre Duratorq TDCi dizel motor bulunuyor. İki güç düzeyinden birini seçebilirsiniz: 125 PS/350 Nm ya da 155 PS/385 Nm. Tercih edeceğiniz her seçenekle mükemmel tork ve tork gücü elde edeceğiniz için aracınız, kaç yolcunuz olursa olsun, kalkışlarda bile yüksek güç sağlayacaktır. Ford ECOnetic Teknolojilerine sahip motor, işletme maliyetini düşürmekte, aracın çevreye etkisini azaltmaktadır.

Otomatik Start-Stop özelliğiyle daha az yakıt tüketin

ford-tourneo-custom-start-stop

Aracınız trafik ışıklarında ya da trafikte beklerken hareketsiz kaldığında sistem motoru otomatik olarak kapatır (ancak klima ve radyo gibi temel birimlere enerji sağlar), harekete hazır olduğunda ise bekletmeden yeniden çalıştırır. Aracınızı çoğunlukla şehir trafiğinde kullanıyorsanız son derece verimli olan bu özellik, (şehir içi trafikte) %10'a kadar yakıt tasarrufu da sağlayabilir.

* Bu özelliğin hangi araçlarda olduğu ile ilgili Otokoç Şubelerimiz ile irtibata geçiniz.

İç Özellikleri
Ford Tourneo Custom fiyat listesi için tıklayın
Yeni Ford Tourneo Custom fiyat listesi için tıklayın