İşbu alan adında ve alt sayfalarında sergilenen veya listelenen otomobillerin ve sair mal veya hizmetlerin belirtilen fiyatları, donanım ve teknik özellikleri, yetkili satıcılarda ve şubelerde değişkenlik gösterebilecek olup, bu kayıtlar sözleşmeye davet niteliğinde yorumlanamayacaktır.

TEKNİK VE DONANIM ÖZELLİKLERİ

Tourneo Courier Teknik Özellikleri 
Tourneo Courier Donanım Özellikleri 

Ford Tourneo Courier Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Yolculuklarda daha az yorgunluk, daha fazla ekonomi

ford-tourneo-courier-ekonomi

Hız Kontrol Sistemiyle hızınızı belirlersiniz, siz fren veya gaz pedalına basıncaya dek aracınız bu hızı korur. Direksiyon üzerindeki düğmeleri kullanarak hızınızı seyir halindeyken de ayarlayabilirsiniz.

  Ayrıca, Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı Özelliği aracınızı seçtiğiniz ve önceden belirlediğiniz limitlerde tutmanıza yardımcı olur. Yakıttan tasarruf etmenize yardımcı olmasının yanı sıra, bu sistem hız sınırını aşma ihtimalinizi de azaltır.

Daha kolay geri vites

ford-tourneo-courier-vites

Geri görüş kamerası, geri vitesi seçtiğiniz anda devreye girer ve aracınızın arkasında duran her şeyi orta konsola yerleşik ekranda gösterir. Sistem, dar alanlara zahmetsizce park etmenize yardımcı olmak için sanal çizgilerle sizi yönlendirir.

Yerleşik navigasyon sistemi sizi istediğiniz yere ulaştırır

ford-tourneo-courier-navigasyon

Tam entegre uydu navigasyon sisteminde 5 inç renkli ekran ve net sesli komutlar sağlayan ses sistemi bulunur. Sürüş hızına ve trafik koşullarına gerçek zamanlı tepki veren sistem, tahmini varış saati ve yolculuk bilgisini doğru olarak bildirir.

Bagajınızı kolayca yerleştirirsiniz

ford-tourneo-courier-bagaj

Arka konsolun ayarlanabilme özelliği sayesinde bagaj alanını verimli kullanmak çok kolaydır. Konsol tepsisi en üst konumdayken, birçok araca göre çok daha geniş bagaj alanı sağlar. Orta konumda ise, büyük ve ağır eşyanın küçüklerden ayrı yerleştirilmesine olanak tanır. Dilerseniz de tepsiyi arka koltuklara hizalayarak yerleştirir, bu bölümü uygun eşyanıza ayırabilirsiniz.

Ford SYNC ve Acil Durum Yardımı

ford-tourneo-courier-ford-sync

Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak Acil Durum Yardımı servisini arayabilir. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da servisle görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri servise iletecektir.

Hangi kapıları kilitleyip, hangilerini açacağınızı siz seçin

ford-tourneo-courier-kilit

Uzaktan kumandalı merkezi kapı kilit sistemi standarttır ve bu yeni kilit sistemi şimdiye dek olmadığı kadar güvenlidir. Sürücünün kapısında yer alan bir anahtarı etkinleştirmediğiniz sürece diğer kapılar güvenli biçimde kilitli kalırken, ihtiyacınıza göre tek bir kapıyı açabilirsiniz. Bu anahtar, aracın tüm kapı kilitlerini açıp kapamak için de kullanılmaktadır.

Römorkunuzun güvenli çekişini sağlar

ford-tourneo-courier-romork

Römork Savrulma Kontrol Sistemi (TSA), treylerin gezinmesi veya savrulmasını algılar ve sorunun giderilmesine yardımcı olmak amacıyla aracın hızını düşürerek, daha kontrollü çekiş sağlar. Sistem, motor torkunu azaltır; tekerleklere giden fren gücünü kademeli olarak artırarak aracı yavaşlatır.

Devrilmeye karşı kesintisiz koruma

ford-tourneo-courier-koruma

Devrilme Kontrol Sistemi (ROM), seyir koşullarını izler ve devrilmeye yol açabilecek tehlikeli koşulları belirler. Sistem gerekli durumlarda müdahale edip, hızı kontrol altına almak ve dengeyi sağlamak için Elektronik Denge Programını devreye sokar.

Daha düşük maliyet için daha uzun bakım aralıkları

ford-tourneo-courier-dizel

Tourneo Courier'in her parçası ve her bileşeni, aracın dayanıklılığını en üst düzeye çıkarmak, bakım gerektirmeden daha uzun süre çalışmak hedefiyle geliştirilmiştir. Bu sayede, bakım aralıkları 15.000 km ya da bir yıl olarak belirlenmiştir.

Sınıfının en iyisi iki dizel motor

ford-tourneo-courier-dizel

75 PS üreten ekonomik 1.5 Duratorq TDCi motor, düşük yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonuna sahiptir: 3.9L/100km ve 103gr/km (Otomatik Başlat/Durdur Sistemi ile). Daha fazla yakıt ekonomisi ararsanız, 1.6 TDCi seçeneği 95 PS ve (Otomatik Başlat/Durdur Sistemi ve 100kph hız sınırlandırıcı ile) 3.7L/100 km ve yalnızca 97gr/km karbondioksit emisyonu sağlar.

Ford Tourneo Courier kataloğu için tıklayın.
Ford Tourneo Courier fiyat listesi için tıklayın.