İşbu alan adında ve alt sayfalarında sergilenen veya listelenen otomobillerin ve sair mal veya hizmetlerin belirtilen fiyatları, donanım ve teknik özellikleri, yetkili satıcılarda ve şubelerde değişkenlik gösterebilecek olup, bu kayıtlar sözleşmeye davet niteliğinde yorumlanamayacaktır.

TEKNİK VE DONANIM ÖZELLİKLERİ

Tourneo Connect Teknik Özellikleri 
Tourneo Connect Donanım Özellikleri

Ford Tourneo Connect Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Tourneo Connect'te nereye bakarsanız bakın, cesur ve modern bir tarz göreceksiniz

Şık görünümünün yanı sıra, aracın dış tasarımı belirli amaçlara hizmet edecek şekilde yapılandırıldı. Örneğin, geliştirilmiş aerodinamik özellikleri Tourneo Connect'in sürtünme katsayısını azaltıyor. Havayı daha kolay yarıp geçtiği için, yakıt ekonominiz de artıyor.

Ford SYNC ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi

ford-tourneo-connect-ford-sync

Ford SYNC sayesinde, doğrudan vereceğiniz basit sesli komutlarla çalan parçaları yönetebilir, telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Sistem, gelen yazılı mesajlarınızı da size okur.

Daha kolay geri vites

ford-tourneo-connect-vites

Arka görüş kamerası, geri vitese geçtiğiniz an devreye girer ve aracınızın arkasında duran her şeyi orta konsola veya dikiz aynasına yerleştirilmiş ekranda gösterir. Sistem, en dar alanlara bile zahmetsizce park etmenizi sağlamak için sanal çizgilerle size yardımcı olur.

Hız Kontrol Sistemi

ford-tourneo-connect-hiz

Hız Kontrol Sistemi hızınızı belirlemenizi sağlar ve siz fren veya gaz pedalına basıncaya dek bu hızı korur. Direksiyon simidi üzerindeki düğmeleri kullanarak hızınızı seyir halindeyken de ayarlayabilirsiniz.

Tam esneklik için 16 koltuk konfigürasyonu

ford-tourneo-connect-koltuk

Ford Tam Katlanan Koltuk Sistemini de kapsayan akıllı koltuk düzeni yolcuları, bagajları, geniş veya uzun malzemeleri ya da bunların hepsini rahatça taşıyabilmeniz için aracınızın iç mekanını kolayca düzenlemenizi sağlıyor. 5 koltuklu Tourneo Connect'te, ikinci sıradaki koltuklar 60/40 oranında ayrılabiliyor. Koltuk sırtları tam olarak yatırıldığında, aracın bagaj alanını maksimuma çıkarmak için tüm koltuk öne doğru devrilebiliyor. Ağır, büyük malzemeler için daha da fazla yere ihtiyaç duyduğunuz durumlarda, koltuklar tamamen hızla ve kolayca sökülebiliyor.

Treylerinizin güvenli çekişini sağlar

ford-tourneo-connect-cekis

Treyler Eğim Kontrolü (TSA) treylerin 'gezinmesini' veya savrulmasını algılar ve sorunun giderilmesine yardımcı olmak için yeni Tourneo Connect'in hızını düşürerek daha kontrollü çekiş sağlar. Sistem, motor torkunu azaltarak ve tekerleklerdeki fren basıncını kademe kademe artırarak aracı yavaşlatır.

Hangi kapıları kilitleyip, hangilerini açacağınızı siz seçin

ford-tourneo-connect-kilit

Tourneo Connect'te uzaktan kumandalı merkezi kapı kilit sistemi standarttır. Üstelik bu yeni kilit sistemi şimdiye dek olmadığı kadar güvenlidir. Sürücünün kapısında yer alan bir anahtarı etkinleştirmediğiniz sürece diğer kapılar güvenli biçimde kilitli kalırken, ihtiyacınıza göre tek bir kapıyı açabilirsiniz. Bu anahtar, aracın tüm kapı kilitlerini açıp kapamak için de kullanılmaktadır.

Kopyalanması mümkün olmayan gelişmiş anahtarlık

ford-tourneo-connect-anahtar

Gelişmiş merkezi kilit sisteminin yanı sıra yeni açılır anahtarlıkta iki kanallı verici sistemi bulunur. Sonuç olarak, kötü niyetli herhangi bir kişinin anahtarı tarayabilmesi veya kopyasını yapması tam anlamıyla olanaksızdır. Yeniden şarj edilebilir, hem kurcalamaya hem de suya dayanıklıdır ve aracınıza 30 metre uzaklıktan bile kullanılabilir.

Güçlü ve yakıtı verimli kullanan dizel motorlar

ford-tourneo-connect-dizel

İki adet 1.6 litre Duratorq TDCi dizel motor seçeneğinden birini seçebilirsiniz: 95PS, 230Nm, beş vitesli manuel şanzıman veya 115PS, 270Nm altı vitesli manuel şanzıman.

Akünüzü şarj etmenin daha verimli yolu

ford-tourneo-connect-aku

Geleneksel sistemlerin aksine, Akıllı Şarj Sistemi aküyü yalnız gerektiğinde şarj eder, mümkün olan durumlarda gaz pedalı kullanımdayken şarj etmekten kaçınır. Bu özelliğiyle daha fazla yakıt tasarrufu ve daha düşük emisyon düzeyi elde etmenize yardımcı olabilir.

İç Özellikleri
Ford Tourneo Connect kataloğu için tıklayın.
Ford Tourneo Connect fiyat listesi için tıklayın.