İşbu alan adında ve alt sayfalarında sergilenen veya listelenen otomobillerin ve sair mal veya hizmetlerin belirtilen fiyatları, donanım ve teknik özellikleri, yetkili satıcılarda ve şubelerde değişkenlik gösterebilecek olup, bu kayıtlar sözleşmeye davet niteliğinde yorumlanamayacaktır.

Yeni Ford Fiesta Teknik ve Donanım Özellikleri

Yeni Ford Fiesta Teknik Özellikleri .
 

Yeni Ford Fiesta Fiyat Listesi Listesi ve Teknik Özellikleri

Gelişmiş Otomatik Park Sistemi

Yeni Fiesta ile park sensörlerine ek olarak sunulan Paralel ve Dikey Park park edebilme özellikli Otomatik Park Sistemi park seçiminize göre uygun park yerini bulur ve park etmeniz için tüm direksiyon manevralarını kendisi yapar. Siz ise ekranda belirtilen şekilde vites geçişlerini yapar, gaz ve pedalı kontrol edersiniz. Ayrıca park sensörlerine ek olarak otomobilinizin yan tarafında herhangi bir engel varsa, Yan Park Yardımı da sizi uyararak kolay park etmenize yardımcı olur.

yeni-ford-fiesta-otomatik-park-sistemi

Daha hızlı, daha kısa mesafeli acil duruşlar

Aracın acil fren yapma olasılığını algılaması durumunda, Elektronik Denge Programı (ESP) fren sistemini önceden doldurarak, fren pedalı ile fren diskleri arasındaki açıklığı kapatır. Elektronik Ön Fren Hazırlığı adı ile bilinen bu teknoloji, aracın fren mesafesini azaltır.

yeni-ford-fiesta-kisa-mesafeli-acil-duruslar

Ford SYNC3 ve 8’’ Dokunmatik Ekran

Ford SYNC 3'ün sesli kontrol sistemi ve 8 inçlik renkli dokunmatik ekranıyla her zaman sevdikleriniz ile bağlantıda kalmanızı, telefonunuzu, müziğinizi sesli komutlar yardımıyla kontrol edebilmenizi sağlıyor. Apple CarPlay’e de bağlanarak, AppLink ile Spotify gibi en sevdiğiniz akıllı telefon uygulamalarından bazılarını da kullanabilirsiniz.

Çarpışma Engelleme Yardımı

Yaya Algılama özellikli Çarpışma Engelleme Yardımı, beklenmedik durumlarda yolda yer alan veya otomobilinizin yoluna çıkabilecek araçları ve yayaları 130 metreye kadar algılayarak sizi uyarır. Tepki vermezseniz, sistem otomatik olarak fren yapar. Bu yeni teknoloji, kazaların şiddetinin azaltılmasına veya kazalardan kaçınılmasına yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. 80 km/h düzeyine kadar hızlarda ve geceleri sürüşlerinde devreye girer.

yeni-ford-fiesta-carpisma-engelleme-yardimi

Gelişmiş Müzik Sistemi: B&O Play

B&O PLAY ile Premium seviyedeki 675 watt'lık ses sistemi, alçak frekans hoparlörü ve derin bas hoparlörünü içeren 10 hoparlörlü, sistem sayesinde zengin ve güçlü bir ses deneyimini Yeni Fiesta'da yaşayabilirsiniz. Bu gelişmiş teknoloji, B&O PLAY'in akustik uzmanları tarafından Yeni Fiesta için özel olarak tasarlandı, geliştirildi. Otomobilinizde adeta bir konser alanında gibi en sevdiğiniz grupları ve şarkıları dinleyebilirsiniz.

yeni-ford-fiesta-gelismis-muzik-sistemi

Benzinli Motor Seçenekleri

Yeni Fiesta otomobil kullanım alışkanlıklarınız ve hayat tarzınıza uygun benzinli motor seçenekleri sunuyor.Beş yıl üstüste Yılın Uluslararası Motoru ödülünü alan ve yakıt tasarrufunu bir üst seviyeye çıkaran 1.0 litrelik Ford EcoBoost benzinli motor otomatik şanzıman seçeneği ile 100 PS güç ve 170 Nm Tork üretiyor.1.1L Benzinli motor seçeneği manuel şanzıman seçeneği ile de 85 PS güç, 110 Nm Tork ve 101 g/km emisyon seviyesi ile ekonomik sürüş deneyimi sağlıyor.

yeni-ford-fiesta-motor-senecekleri

İç Özellikleri
Yeni Ford Fiesta kataloğu için tıklayın.

Yeni Ford Fiesta fiyat listesi için tıklayın.