İşbu alan adında ve alt sayfalarında sergilenen veya listelenen otomobillerin ve sair mal veya hizmetlerin belirtilen fiyatları, donanım ve teknik özellikleri, yetkili satıcılarda ve şubelerde değişkenlik gösterebilecek olup, bu kayıtlar sözleşmeye davet niteliğinde yorumlanamayacaktır.

Yükseltilmiş süspansiyon, 19 inç jantlar, koruyucu kaplama ve büyük ergonomik ön koltuklarıyla V40 Cross Country her araziye uygun.

V40 Cross Country Teknik ve Donanım Özellikleri

T3 Benzinli Motor Teknik Özellikleri 
D4 Dizel Motor Teknik Özellikleri 

Volvo V40 Cross Country Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

BLIS Kör Nokta Bilgi Sistemi ve Yan Trafik Uyarısı

volvo-v40-kor-nokta-bilgi-sistemivolvo-v40-kor-nokta-bilgi-sistemi

BLIS™ kör noktanıza giren ya da arkadan hızla yaklaşan araçlarla ilgili sizi uyarmaya yardım eden bir Volvo özelliği. Arkaya yerleştirilmiş radar sensörleri, aracın arkasında geniş bir alanı kapsıyor ve gece ya da gündüz, her türlü hava ve ışık koşulunda çalışıyor. Kör noktanıza bir araç girdiğinde ya da arkadan hızla yaklaştığında, bu işlev sağ ve sol kapı direklerindeki bir uyarı ışığıyla sizi ikaz edebiliyor. Sürücü tarafında geniş açılı bir ayna da içeren kapı aynalarıyla birlikte bu özellik, şerit değiştirme imkanını değerlendirmede size yardımcı oluyor.

Entegre Bluetooth Araç Kiti

volvo-v40-bluetoothvolvo-v40-bluetooth

Yoldayken bir adresi bulmak, yön bulma sisteminde güzergahı belirlemek ve yolda olduğunuzu haber vermek amacıyla arama yapmak için cep telefonunuza erişmek mi istiyorsunuz? Entegre Bluetooth® teknolojisi, bunların tümünü bilgi ve eğlence sistemi vasıtasıyla kablosuz olarak yapmanızı ve yanında biraz da müzik dinlemenizi sağlıyor. Sistem belli bir cep telefonu için ayarlandıktan sonra artık otomobile binerken telefonunuzu otomatik olarak tanıyor. Otomobile binerken ve otomobilden inerken sistem otomatik olarak telefondan araç kitine ve tersine geçiş yapmanıza olanak tanıyor.

Panoramik Cam Tavan

volvo-v40-cam-tavanvolvo-v40-cam-tavan

Bu eşsiz sabit panoramik cam tavan size ve yolcularınıza Volvo'nuzun içinde mükemmel bir hava ve ışık deneyimi sağlıyor. Renkli cam kızılötesi (IR) ışınımını azaltarak en güneşli günlerde bile klima konforu sağlıyor. Güneş ışınları çok fazla ise, bir düğmeye basarak kayar perdeyi kapatabilirsiniz. Arkadan açıldığı için arkada oturan yolcularınız ortam ışığından zevk alırken siz ve ön yolcu gölgede kalırsınız. Koyu renkli cam klima konforunu ve güvenliği daha da artırıyor. Ayrıca morötesi ışınlardan korumaya da yardım ediyor.

Ön Far Temizleme Sistemi

volvo-v40-on-far

Temiz ön farlar mükemmel görüşün ve karanlıkta rahat bir sürüş deneyiminin birinci şartıdır. Ön far temizleme sistemimiz yüksek basınçlı su çıkışlarını kullanıyor ve bunlar tamponda gövde rengi kapakların altına gizleniyor. Devreye sokulduğunda, su çıkışları tamponun içinden çıkarak ön farlardaki pisliği temizliyor. Kirli koşullarda silecek suyundan tasarruf etmek için, silecek suyunun on dakika içinde birden fazla kullanıldığı durumlarda, ön farlar her beş ön cam yıkamadan birinde yıkanıyor.

Şerit Koruma Yardımcısı

volvo-v40-serit-koruma-yardimcisivolvo-v40-serit-koruma-yardimcisi

Şerit Koruma Yardımı, şerit çizgilerini görmek ve otomobilin yoldaki konumunu belirlemeye yardım etmek için gelişmiş yüksek çözünürlükte bir kamera kullanıyor. Bir şerit çizgisine yaklaşmanız durumunda, sistem otomobili şeridinde tutmak için hafifçe direksiyonu çeviriyor. Buna rağmen yanlışlıkla şerit işaretini geçerseniz direksiyon simidinde hissedilir titreşimlerle veya uyarı sesiyle sizi ikaz ediyor. Sinyalleri kullanarak bilerek şerit çizgisini aştığınızda Şerit Koruma Yardımı devreye girmiyor. Sistem 65 km/s ile 200 km/s arasındaki hızlarda çalışıyor.

Dört Tekerlekten Çekiş (AWD)

volvo-v40-awdvolvo-v40-awd

Gelişmiş AWD teknolojisi, Anında Çekiş (Instant Traction™) özelliğiyle, tüm iklim koşullarında ve bütün yol yüzeylerinde sürüş dengesini ve çekişi iyileştirmeye yardım ediyor. Sürekli olarak tekerleklerin hızını, gaz kelebeğini, motor torkunu, motor devrini ve frenleri izleyen elektronik bir işletim sistemine sahip. Sürüş koşulları değiştikçe, en iyi çekişe sahip tekerleklere en fazla güç aktarılıyor. Lastiklerden biri çekişi kaybettiğinde, o tekerleğe aktarılan güç azaltılıyor ve güç, anında yere daha sağlam basan tekerleğe aktarılıyor.

Eğim İniş Kontrolü

volvo-v40-egim-inis-kontroluvolvo-v40-egim-inis-kontrolu

Eğim İniş Kontrolü dik, zorlu ve kaygan yollarda yumuşak ve kontrollü bir iniş sağlıyor. Eğim İniş Kontrolü (HDC) düğmesine bastığınızda, araç her bir tekerleğin dönüş hızını kontrol etmek için fren sistemini kullanıyor ve böylece siz de dikkatinizi bütünüyle direksiyona verebiliyorsunuz. Eğim İniş Kontrolü, bir yokuşta ağır bir römorku veya römork üzerindeki bir tekneyi çekerken yukarı doğru kalkış yapmanızı da kolaylaştırıyor. Teknoloji aynı zamanda geri viteste de kullanılabiliyor.

%85 Geri Dönüşümlü

volvo-v40-geri-donusumvolvo-v40-geri-donusum

Her Volvo çevreye olan toplam etkisini azaltmaya yardım etmek için kullanışlı ömrünün sonunda geri kazanım ve geri dönüşüm işlemine olanak tanıyacak şekilde tasarlanıyor.

V40 Cross Country Kataloğu için tıklayın.
Fiyat listesi için tıklayınız.