İşbu alan adında ve alt sayfalarında sergilenen veya listelenen otomobillerin ve sair mal veya hizmetlerin belirtilen fiyatları, donanım ve teknik özellikleri, yetkili satıcılarda ve şubelerde değişkenlik gösterebilecek olup, bu kayıtlar sözleşmeye davet niteliğinde yorumlanamayacaktır.

Güçlü, incelikli ve şık, hem içeriden hem dışarıdan, Ford Kuga akıllı bir SUV. Mükemmel bir yük kapasitesine sahip olan Ford Kuga, hayallerinizdeki arazi aracında bulunmasını istediğiniz tüm teknolojik özellikleri iftiharla sunar.

Teknik ve Donanım Özellikleri

Kuga Teknik Özellikleri 
Kuga Donanım Özellikleri 

Ford Kuga Fiyat Listesi Listesi ve Teknik Özellikleri

Farklı arazi koşullarına duyarlı kavrama gücü için

Kuga'nın Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş (AWD) sistemi, değişen arazi koşullarına anında tepki verir ve uyum gösterir. Sistem, kavrama gücüne en fazla ihtiyaç duyan tekerleğe gerektiği oranda güç uygular. Sistem, gerektiğinde devreye giren bir özellik olduğu için yalnız ihtiyaç duyulduğu durumlarda etkinleşir, bu sayede daha rahat yol koşullarında yakıt tasarrufu da sağlar.


Gösterge panelinde yer alan AWD ekranında sürüş esnasında anlık olarak her bir tekerleğe ne kadar güç gönderildiği grafiksel olarak gösterilmektedir.

Park yeri çok mu dar? Bırakın Kuga kendisi park etsin

Otomatik Park Sistemi, aracı yönlendirerek, araçtan yalnızca bir metre daha uzun alanlara park edebilir. Tek bir düğmeye bastığınızda bu yeni sistemde bulunan sensörler sizin fark etmeden geçtiğiniz uygun park alanlarını görür. Sistem, tüm direksiyon manevralarını kendisi yaparken size yalnızca ekrandaki görüntülü ve sesli yönlendirmeleri izleyerek gaz, vites ve fren sistemini yönetmek kalır.

ford-kuga-park

Entegre navigasyon sizi istediğiniz yere ulaştırır

Ford Kuga'da bulunan Sony müzik ve entegre uydu navigasyon sistemi 5" yüksek çözünürlüklü, renkli ve çok fonksiyonlu ekrana ve dokuz hoparlöre sahip. Güvenilir navigasyon desteği sayesinde en kısa yoldan, güvenilir bir şekilde gideceğiniz yere ulaşırsınız.

Açılabilir Panoramik Cam Tavan

Önden arkaya uzanan panoramik cam tavan aydınlık bir iç hacim sunarken açılabilme özelliğiyle ferah bir seyahat imkanı sunuyor. Özel kaplamalı cam güneş ışınlarını yansıtarak kabinin serin kalmasını sağlıyor. Elektrikli perdesiyle de konfordan ödün vermiyor.

ford-kuga-acilabilir-cam-tavan

Elleriniz dolu olduğunda akıllı bagaj kapağı hizmetinizde

Ellerinizi kullanmanızı gerektirmeyen akıllı bagaj kapağı, elleriniz doluyken oldukça kullanışlı bir özelliktir. Ayağınızı arka tamponun altına götürerek hareket ettirdiğinizde, bagaj kapağı otomatik olarak açılacak ya da kapanacaktır.

Kendini koruyan elektrikli katlanır yan aynalar

Kazayla hasar oluşmasının önlenmesi amacıyla, araç park edildiğinde elektrikli, katlanır yan aynalar otomatik olarak içe doğru kapanır ve böylece park halindeyken aynalar, olası hasarlara karşı korunmuş olur.

ford-kuga-elektrikli-yan-aynalar

Tüm eşyalarınız için daha fazla alan

Ford Kuga geniş ve kolay yüklemeye olanak veren bagaj alanına sahip. Tüm koltuklar kullanım konumunda iken 406 litre bagaj alanı sağlanırken, koltuklar kapandığında yaklaşık 1200 litre daha fazla alan elde edilebilir. Fonksiyonelliğin ön planda tutulduğu Kuga'da ön konsol üzeri, kapı içleri, koltuk yanları, orta konsol, direksiyon yanı gibi birçok alan eşya saklama yeri olarak değerlendirilmiştir.

ford-kuga-daha-fazla-alan

Acil Yardım

Beklenmedik bir kaza yaşanması durumunda ve hava yastıkları açıldığında, (SYNC sisteminin bir parçası olan) bu teknoloji, önceden eşleştirilmiş cep telefonunuzu kullanarak sizin için acil yardım servisini arayabilir ve konumunuzu bildirebilir. Acil Yardım (Emergency Assistance), 2012 Global Mobile 'Otomotiv, Ulaştırma ya da Yardımcı Servislerde En İyi Mobil Yenilik' ödülünü kazanmıştır.
Öte yandan Ford SYNC Acil Durum Yardımı ve Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi EuroNCAP tarafından ileri güvenlik teknolojilere verilen "advanced" ödüllerini de aldı.

 

Yorulduğunuzda sizi uyaran Sürücü Dikkat Takip Sistemi

Sürüş davranışlarınızı sürekli olarak izleyen Sürücü Dikkat Takip Sistemi, yorgunluğa bağlı olarak ortaya çıkan değişiklikleri algılamak üzere geliştirilmiştir. Yorulmaya başladıysanız, gösterge panelindeki uyarı simgesini yakar ve mola vermenizi önerir.

Kuga kataloğu için tıklayınız
Kuga fiyat listesi için tıklayınız.