İşbu alan adında ve alt sayfalarında sergilenen veya listelenen otomobillerin ve sair mal veya hizmetlerin belirtilen fiyatları, donanım ve teknik özellikleri, yetkili satıcılarda ve şubelerde değişkenlik gösterebilecek olup, bu kayıtlar sözleşmeye davet niteliğinde yorumlanamayacaktır.

TEKNİK VE DONANIM ÖZELLİKLERİ

Ford Transit Teknik Özellikleri 
Ford Transit Donanım Özellikleri 

Ford Transit Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Yolculuklarda daha az yorgunluk, daha fazla ekonomi

ford-transit-ekonomi

Adaptif Hız Kontrol sistemi hızınızı belirlemenizi sağlar ve siz fren veya gaz pedalına basıncaya dek bu hızı korur. Direksiyon simidi üzerindeki düğmeleri kullanarak hızınızı seyir halindeyken de ayarlayabilirsiniz.
Ayrıca, Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı Özelliği aracınızı seçtiğiniz ve önceden belirlediğiniz limitlerde tutmanıza yardımcı olur. Yakıttan tasarruf etmenize yardımcı olmasının yanı sıra, bu sistem hız sınırını aşma ihtimalinizi de azaltır. Kullanışlı özelliklerinin yanı sıra, her iki teknoloji de uzun yol seyahatlerinin daha rahat geçmesini sağlar.

Daha kolay geri vites

ford-transit-vites

Geri görüş kamerası, geri vitese geçtiğiniz an devreye girer ve aracınızın arkasında duran her şeyi dikiz aynasına yerleştirilmiş ekranda gösterir. Sistem, en dar alanlara ya da yükleme bölmelerine bile zahmetsizce park etmenizi sağlamak için sanal çizgilerle size yardımcı olur.

Kendilerini koruyabilen yan aynalar

ford-transit-ayna

Dar alanlarda manevra yaparken ya da aracınız dar bir sokakta park halindeyken yan aynalar kolaylıkla zarar görebilir. İsteğe bağlı sunulan elektrikli aynalar, bir düğme dokunuşuyla içe doğru kapanarak bu tür hasarlardan korunur. Isıtmalı özelliğiyle de sabahları buzlanma olduğunda aracınızı daha çabuk ve daha güvenle çalıştırırsınız.

Kolay temizlenen korumalı yük alanı

ford-transit-temizlik

Dayanıklı yük zemini kaplaması standart olarak bulunur. Kaplama, aracınızın zeminini korumanın yanı sıra aynı zamanda sürüş sırasında gürültünün azalmasına da yardımcı olur. Kaplama yanlarda 100 mm yüksekliğe kadar çıktığı için fırçalanması, elektrikli süpürgeyle temizlenmesi ya da yıkanması kolaydır.

Devrilmeye karşı kesintisiz koruma

ford-transit-devrilme

Aktif Devrilme Kontrolü (ARM) Sistem, aracınızın dengesini kaybettiğini algılayabilir; böyle bir durumda motor torkunu ve her tekerleğin fren gücünü denetleyerek direksiyon hâkimiyetinin yeniden kazanılmasını sağlar, aracın dengesini düzeltir.

Yükünüze uyum sağlayan kontrol özellikleri

ford-transit-kontrol

Yüke Duyarlı Kontrol (LAC) özelliği, Elektronik Denge Kontrolü sistemini aracınızın taşıdığı toplam ağırlığa göre ayarlar. Yükle ya da yüksüz kontrol ve denge sağlama özelliğine sahip sistem, Transit gibi büyük bir araçta önemli bir avantajdır.

Aracınıza kolayca biner ve inersiniz

ford-transit-kolaylik

Daha aydınlık yük alanıyla daha güvenli, daha zahmetsiz yükleme

ford-transit-yuk

Standart özellik olarak sunulan yeni lambalarla, aracınızın yük alanı önceki modellere göre çok daha aydınlık. Dilerseniz, ultra parlak LED aydınlatma seçeneğini de isteyebilirsiniz. Bu büyüklükteki araç için çok akıllı ve kullanışlı bir özelliktir.

Geniş açılan arka kapılar

ford-transit-arka-kapi

Dirençli arka kapılarda gürültüyü azaltmak, daha güvenli kapanma sağlamak ve suyun yük alanına sızmasını önlemek için 360 derecelik conta bulunmaktadır. Modele göre isteğe bağlı sunulan menteşeler aracın yan tarafına doğru açılabilmekte ve açıkken 90 derecede kilitlenebilmektedir. Kontrol kolları, kullanılmadığında kapının içine yerleşerek saklanabilmektedir. Kapının iç kenarında yer alan yansıtıcı çıkartmalar, kapılar 90 derece açıkken yoldaki diğer kullanıcılar için hemen                                      göze çarpan bir uyarı görevi görmektedir.

Aracınızdan daha az ayrı kalmanız için uzun bakım aralıkları

ford-transit-bakim

Transit'in her parçası ve her bileşeni, aracın dayanıklılığını en üst düzeye çıkarmak, bakım gerektirmeden daha uzun süre çalışmak hedefiyle geliştirilmiştir. Bu sayede, bakım aralıkları 20.000km ya da 1 yıl olarak belirlenmiştir.

Delinmeye karşı uzun süreli garantiyle daha fazla güvence

ford-transit-delinme

Transit'in 12 yıl süreyle delinmeye karşı garantili olması, aracın imalat kalitesinin bir ölçütüdür.

Yakıtı verimli kullanan yeni güçlü dizel motorlar

ford-transit-dizel

Transit'te üç farklı gelişmiş 2.2 litre TDCi motor kullanılmaktadır. Önden çekişli 6 ileri vitesli şanzıman kullanan bu yeni motorlar en yüksek çekiş gücü ve daha az vites değişimi sunmak için 125, 135 ya da 155 PS güç ve 385 Nm'ye varan tork üretirler. Üstün mühendislik tasarımı sayesinde mükemmel yakıt ekonomisi, düşük emisyon düzeyi ve en soğuk havalarda bile hızlı, verimli ısınma olanağı sağlanmaktadır. Aracın verimlilik düzeyi Ford ECOnetic Teknolojileri ile daha da geliştirilebilmektedir.

İç Özellikleri
Ford Transit Kamyonet fiyat listesi için tıklayın.
Ford Transit Van fiyat listesi için tıklayın.
Ford Transit Minibüs fiyat listesi için tıklayın.