Tamamen yeniden tasarlanmış, daha keskin dış hatlara ve daha gelişmiş kabin alanına sahip olan Focus, bu zamana kadarki en iyi Focus’tur.

Ford Focus Teknik ve Donanım özellikleri

Ford Focus Teknik Özellikleri
Ford Focus Donanım Özellikleri

Ford Focus Fiyatları ve Özellikleri

Gelişmiş eller serbest teknolojisi

Türkçe Sesli Kontrol sistemine sahip Ford SYNC 3, 8 inçlik yüksek çözünürlüklü renkli dokunmatik ekranı ile araç içi iletişim sistemini bir üst seviyeye çıkarıyor. SYNC 3, kullanıcıların telefonlarını, müzik sistemini, mobil cihazları ve varsa navigasyonu sesli olarak veya dokunmatik ekran üzerinden kontrol etmelerini sağlar.

Paralel veya dikey, park etmek artık çok daha kolay

Otomatik Park Sistemi, Focus’ta “Dikey Park” ve “Paralel Park Çıkış Yardımı” özellikleriyle geliştirildi. Sistem paralel veya dikey park seçiminize göre uygun park yerini bulur ve park etmeniz için tüm direksiyon manevralarını kendisi yapar. Siz ise ekranda belirtilen şekilde vites geçişlerini yapar, gaz ve pedalı kontrol edersiniz.

Direksiyondan vites değiştirme

Direksiyonun her iki tarafına da konumlandırılmış vites kolları sayesinde küçük parmak hareketleri ile vites geçişleri kontrol edilebilir.

 

Göremediğinizi gören aynalar Diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan görüşünüze yardımcı olur

Kör Nokta Uyarı Sistemi aracın arka tamponunda yer alan radar sensörleri sayesinde arka sağ veya sol taraftan gelip geçmekte olan başka bir aracın kör nokta olarak adlandırılan bölgeye girdiğini tespit ederek, yan dikiz aynalarında turuncu bir ışık yakarak sürücüyü uyarıyor.

Aracınızı tek bir düğmeye dokunarak çalıştırın

Şimdi anahtarınızı kullanmanıza gerek yok. Debriyajı (ya da otomatik modellerde fren pedalını) basılı tutarken Ford Çalıştırma Düğmesi'ne bastığınızda, motor çalışmaya başlar.

MyKey® ile aracınızı siz sınırlayın

Ford MyKey®, araç sahiplerinin her bir anahtarı programlayarak, aracın fonksiyonlarını bu anahtar kullanıldığında sınırlayan bir sistemdir. Bu teknoloji sayesinde dilerseniz aracınızın üst hız limitini belirler, ısrarlı emniyet kemeri uyarısı koyar, hatta ses sisteminin ses ayarını kontrol edersiniz. Aracınızı bir arkadaşınıza ya da ailenizin bir üyesine ödünç verdiğinizde içinizin rahat olmasını sağlamak amacıyla geliştirilen Ford MyKey® sisteminin kullanımı kolaydır.

Euro NCAP Advanced Ödülü, güvenliğiniz için

Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, Şeritte Kalma Yardımcısı, Sürücü Dikkat Takip Sistemi özellikleri ayrı ayrı Euro NCAP Advanced ödülünü kazandılar: Ödül, Avrupa'nın lider bağımsız güvenlik kuruluşunca verilen en yüksek derecedir. Ödüller, araçlarda sunulan çarpışma önleme, çarpışma ve çarpışma sonrası sistemler arasından yalnızca en gelişmiş özelliklere sahip teknolojileri onaylamaktadır.

Koordineli güvenlik sistemleri saniyeden daha az bir sürede devreye girer

Focus, sizi ve yolcularınızı korumayı hedefleyen birçok güvenlik sistemi arasındaki koordinasyonu sağlayan gelişmiş Akıllı Koruma Sistemi (IPS) ile donatılmıştır. Gerilme direnci yüksek çelikle geliştirilen sağlam ve darbe emici gövdenin yanı sıra, araçta bulunan yolcuları her açıdan koruyan bir dizi hava yastığı bulunmaktadır. Çarpışma durumunda yaralanma olasılığını azaltmak amacıyla, direksiyon kolonu ve pedallar sürücüden uzağa doğru kapanacak şekilde tasarlanmıştır.

Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi

Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, çarpışmalardan kaçınmanıza ya da darbe etkisinin azaltılmasına yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. Aracınız 50 km'den düşük bir hızda seyrederken, sensörler önünüzdeki aracın beklenmedik bir biçimde durduğunu saptarsa, sistem otomatik olarak fren uygular.

Focus ST-Line, Spor Tasarım ve Özellikler

Ford ST-Line serisi mükemmel bir performans ve sürüş dinamiği sunmaktadır. Spor koltuklar, gündüz yanan LED farlar, 17" Rok Metalik alaşımlı jantları, paslanmaz metalik pedalları göz kamaştırıyor.

Ford Focus kataloğu için tıklayın.
Ford Focus fiyat listesi için tıklayın.