İşbu alan adında ve alt sayfalarında sergilenen veya listelenen otomobillerin ve sair mal veya hizmetlerin belirtilen fiyatları, donanım ve teknik özellikleri, yetkili satıcılarda ve şubelerde değişkenlik gösterebilecek olup, bu kayıtlar sözleşmeye davet niteliğinde yorumlanamayacaktır.

Beş koltuklu C-MAX  veya yedi koltuklu Grand C-MAX. Hangisini seçerseniz seçin, esneklik, fonksiyonellik ve konfor açısından yepyeni bir deneyim yaşayacaksınız.

Yüksek performans, üstün yol tutuş  ve olağanüstü teknolojiler eklendiğinde, aradığınız o mükemmel otomobili bulduğunuzu anlayacaksınız.

C-MAX ve Grand C-MAX Teknik ve Donanım Özellikleri

C-MAX Teknik Özellikler 
C-MAX Donanım Özellikler 
Grand C-MAX Teknik Özellikler 

Ford C-Max Fiyat Listesi Listesi ve Teknik Özellikleri

Aradığınız o mükemmel otomobili bulduğunuzu anlayacaksınız

C-MAX, tam katlanarak maksimum alan sağlayan üç bağımsız arka koltuğu ile beş kişilik bir ailenin rahatça sığabileceği yüksek bir konfor sunuyor. Esnek 7 koltuklu Grand C-MAX’te ise ikinci sıranın orta koltuğu kolaylıkla dış koltuğun içine katlanarak, ikinci sıradan üçüncü sıraya bir koridor oluşmasına imkân veriliyor. 2+2+2 oturma düzeninden 7 kişilik düzene saniyeler içinde geçerken dilerseniz tüm koltukları da düz bir zemin olacak şekilde katlayabilir ve daha geniş bir yükleme alanı elde edebilirsiniz.

ford-c-max-tasarim

Anahtarsız demek, zahmetsiz demektir

Ford Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi sayesinde anahtarı cebinizden ya da çantanızdan çıkarmanıza gerek kalmadan aracınızı açar ve kilitlersiniz.

ford-c-max-keyless

Park etmek artık daha da kolay

C-MAX’te Otomatik Park Sistemi özelliği sayesinde, siz dikey veya paralel park tercihinizi yapıyorsunuz ve sistem önce sizin için uygun park alanını buluyor, sonra da sizin için gerekli direksiyon manevralarını yapıyor. Siz sadece sistemin size verdiği görsel ve sesli komutlar ile frene ve gaza basıp, vites değiştiriyorsunuz.

ford-c-max-park

Yoruldunuz mu? Aracınız bunu hissedebilir

Sürücü Dikkat Takip Sistemi sürüş tarzınızı sürekli olarak takip eder ve dikkat seviyenizi hesaplar. Sürüş tarzınızda bir bozulma olduğunu veya yorulduğunuzu algılaması durumunda gösterge panelinde beliren görsel uyarılar vasıtası ile sizi mola vermeniz yönünde uyarır.

ford-c-max-asistan

Daha aydınlık ve ferah bir etki yaratan panoramik tavan

Tek bir düğme dokunuşuyla elektronik çalışan tavan gölgeliği kayarak açılır, doğal ışığın panoramik tavandan içeri süzülmesine izin verir. Güneş ışığını yansıtma özelliğine sahip camı ise aynı zamanda serin kalmanızı sağlar ve sizi zararlı UV ışınlarından korur.

ford-c-max-cam-tavan

Güvenliğe yenilikçi yaklaşımın getirdiği Advanced ödülleri

C-MAX ve Grand C-MAX, Avrupa'nın lider bağımsız güvenlik kuruluşu tarafından verilen en yüksek ödül olan Euro NCAP Advanced Ödülüne daha önce layık görülen teknolojilere sahiptir. Bu ödül yalnızca, bir arabada sunulan en gelişmiş önleme, çarpışma ve çarpışma sonrası güvenlik teknolojilerine verilmektedir ve Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, Şeritte Kalma Yardımcısı ve Sürücü Dikkat Takip Sistemini içerir.

ford-c-max-euroncap

Şehirde araç sürmeyi daha güvenli hale getirir

Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi ile, aracınız 50 km'den düşük bir hızda seyrederken, sensörler önünüzdeki aracın beklenmedik bir biçimde durduğunu saptarsa, sistem otomatik olarak fren uygular.

ford-c-max-sehirici-guvenlik

Şeritte kalmanıza yardımcı olan iki gelişmiş sistem

Şerit Takip Sistemi aracın şerit içerisindeki konumunu sürekli olarak gözlemleyerek istem dışı şerit değişimi yapılması durumunda öncelikle gösterge panelinde beliren görsel bir uyarı yardımıyla; eğer sürücü tepki vermezse direksiyonun titretilmesi yolu ile sürücüyü uyarır. Şeritte Kalma Yardımcısı ‘Şerit Takip Sistemi’nin yaptığı uyarılara sürücünün tepki vermemesi durumunda otomatik olarak devreye girerek direksiyona hafif bir tork uygulamak suretiyle aracı yumuşak ve hassas bir şekilde şeridine döndürür.

ford-c-max-serit-asistan

Göremediklerinizi gören aynalar

Kör Nokta Uyarı Sistemi’nin (BLIS), radar sensörleri aracınızın her iki tarafındaki kör noktaları tarar, sizin göremediğiniz bir araç saptandığında, yan kapı aynalarında kolayca fark edilen turuncu bir ışık sizi uyarmak için yanar.

ford-c-max-ayna

Ford C-MAX ve Grand C-MAX performans ve verimliliği bir arada sunuyor.

1.5 litrelik EcoBoost benzinli motor EcoBoost serisine yeni eklenen bir motordur. Motor, daha düşük emisyon ve daha da fazla yakıt tasarrufu sağlamak üzere akıllı bir tasarımla, güç ve performanstan ödün vermeden, 1.6L EcoBoost'tan daha küçük boyutta geliştirildi. 1.5L EcoBoost motor otomatik şanzımanla sunulmakta ve tam 182 PS güç üretmektedir.

ford-c-max-motor

C-MAX kataloğu için tıklayın.
C-MAX fiyat listesi için tıklayın.