İşbu alan adında ve alt sayfalarında sergilenen veya listelenen otomobillerin ve sair mal veya hizmetlerin belirtilen fiyatları, donanım ve teknik özellikleri, yetkili satıcılarda ve şubelerde değişkenlik gösterebilecek olup, bu kayıtlar sözleşmeye davet niteliğinde yorumlanamayacaktır.

B-MAX sıra dışı tasarımı ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Güvenlikten en ufak bir ödün vermeden B sütununu ön ve arka kapıların içerisine entegre eden EuroNCAP’ten 5 yıldızlı gövde tasarımına sahip mini MPV segmentindeki B-MAX araç kullanımında rahatlık ve esnekliğe yeni bir boyut getirdi..

Teknik ve Donanım Özellikleri

B-MAX Teknik Özellikleri 
B-MAX Donanım Özellikleri 

Ford B-Max Fiyat Listesi Listesi ve Teknik Özellikleri

Benzersiz Gövde Tasarımı

Ön ve kayar arka kapılar açıldığında oluşan 1.5m.'lik engelsiz kapı açıklığı,araca girişi ve araçtan inmeyi kolaylaştırır. B-Sütununun akıllıca bir tasarımla ön ve arka kapılara entegre edilmesi, Yeni B-MAX'in eşsiz özelliklerinden biridir.

ford-b-max-govde-tasarim

Yokuşta kalkış esnasında kesinlikle daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını önler. Sistem, kalkışta ekstra olarak 2,5 saniye süreyle fren gücü uygular ve bu sayede, ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar.

ford-b-max-yokus-kalkis-sistemi

Arka Görüş Kamerası ile park etmek çok rahat

Geri vites seçildiği anda devreye giren Arka Görüş Kamerası, aracınızın arkasında duran her nesneyi, gösterge paneline yerleştirilmiş monitörün renkli ekranında gösterir. Gözünüzden kaçması mümkün olanları göstermenin yanı sıra, sanal çizgilerle sizi yönlendirir ve en dar alanlara bile zahmetsiz park etmenizi sağlar.

Daha aydınlık ve ferah bir iç ortam sağlayan Panoramik Cam Tavan

B-MAX'in, doğal ışığın kabine girmesini sağlayan Panoramik Cam Tavanı, iç hacimde daha fazla ferahlık sağlar. Ayrıca yolcularınıza, gökyüzü ve çevredeki manzaranın keyfini yaşatan, geniş bir bakış açısı sunar. Tavanın güneş ışınlarını yansıtan kaplaması aşırı sıcaklığı da önler. Güneş ışınlarını tamamen kesmek isterseniz, kabine entegre edilmiş perdeyi kullanabilirsiniz.

ford-b-max-cam-tavan

Yeni Ford SYNC. Elleri serbest bırakan gelişmiş teknoloji

Ford SYNC’in sunduğu sesli kontrol özelliği sayesinde vereceğiniz basit sesli komutlarla çalan müziği yönetir, telefonla arama yapar, gelen aramaları yanıtlarsınız. SYNC sistemi, cep telefonunuza gelen yazılı mesajları da size sesli olarak okur. Bir USB ya da MP3 aygıtından müzik çalmanızı, hatta Bluetooth uyumlu cep telefonunuzdan müzik aktarmanızı sağlayan gelişmiş SYNC sistemi bununla birlikte çalan parçayı ya da sanatçısını da tanır.

ford-b-max-ford-sync

Güvenli Sürüşe Teşvik Eden Ford MyKey®

Ford MyKey®, araç sahiplerinin yedek anahtarı programlayarak, aracın fonksiyonlarını bu anahtar kullanıldığında sınırlayan bir sistemdir. Bu teknoloji sayesinde dilerseniz aracınızın üst hız limitini belirler, ısrarlı emniyet kemeri uyarısı koyar, hatta müzik sisteminin maksimum ses yüksekliğini bile sınırlayabilirsiniz. Arabanızı bir arkadaşınıza ya da ailenizin bir üyesine ödünç verdiğinizde size gönül rahatlığı sağlar.

Euro NCAP Advanced Ödülü, güvenliğiniz için

B-MAX ile segmentinde ilk kez sunulan, düşük hızlarda öndeki araca çarpmanızı engelleyen Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi ve hava yastıklarının açıldığı (diz hava yastığı hariç) kaza durumunda 112 acil yardım birimlerini arayan Ford SYNC - Acil Durum Yardımı özellikleri EuroNCAP’in ileri güvenlik testlerini başarı ile geçerek EuroNCAP Advanced* ödülü aldı.

Verimli dizel motor seçeneği

B-MAX ile sunulan ekonomik 1.5 TDCi dizel motor, 95PS gücü ortalama 4.0L/100km yakıt tüketimi ve 103g/km karbondioksit emisyonu ile sağlıyor.

İç Özellikleri
Ford B-Max kataloğunu indirmek için tıklayın.