Otokoç 2. El Garanti Hakkında

Otokoç İkinci El Garanti'de müşterilerimiz üretici garantisi sona ermiş, FordEkspertiz raporu onaylanmış, maksimum 6 yaşında ve 150.000 km’nin altındaki tüm Ford binek araçlarda sunulan Standart ve Ekstra Garanti Paketleri ile güven içinde araç sahibi olabilecekler.

Müşterilerimiz 6 ay veya 20.000 km’ye kadar geçerli ve gerekli şartları sağlayan araçlarda Standart Garanti Paketine ÜCRETSİZ sahip olabiliyorlar. 1 yıllık veya 30.000 km’ye kadar geçerli olan daha geniş kapsamlı Ekstra Garanti Paketi ise isteğe bağlı olarak satın alınabiliyor.


Standart Garanti Paketi Kapsamı

Aşağıda listelenmiş olan parçalar mekanik arızalara karşı kapsam dahilindedir.

Motor

Subab iticileri (hidrolik ayarlı olanlar dahil), emme ve egzost subabları (yanık olanlar hariç), yayları ve gaydları, silindir kapağı, silindir kapak contası, eksantrik mili ve iticileri,triger kayışı, dişli ve zinciri, yağ pompası, piston ve segmanları, silindir gömlekleri, piston kolları, piston kol burcu ve rulmanı, krank mili ve yatakları, emme manifoldu, volan ve çemberi.

Düz Şanzıman

İç vites dişlileri, senkromeç sarıları ve yuvaları, vites seçicileri, şaftlar, rulman ve burçları ve transfer dişlileri.

Otomatik Şanzıman


İç şaftlar, dişliler, frenleme bandları, redüktör, yağ basınç pompası, yatak ve burçları, transfer dişlileri (Kaynağı kullanım hatası ya da ömürlü aşınma olmayan her türlü revizyon).

CTX

Planeter dişliler, redüktör dişliler, şaftlar, değişken bobinler, basınç halkaları, iç contalar.

Elektrik Sistemi

Marş Motoru, ve üst selenoidi, ön kavrama ve bendiks redüktörü dahil, alternatör ve diod sargısı.

Diferansiyel

Ayna mahruti ve pinyon dişlisi, dişliler, şaftlar, burç ve rulmanlar.

Ekstra Garanti Paketi Kapsamı

Aşağıdakiler hariç olmak üzere her türlü elektrik, mekanik veya elektronik arızalar:

Kaporta işleri, boya işleri, kumandaları da dahil olmak üzere, kayar veya açılır tavanlar, koltuklar, döşeme, kaplamalar ve döşeme kumaşları, tekerlekler ve lastikler, camlar (ısıtmalı veya diğer), arka cam, aynalar, farlar, fren diskleri, tamburlar, pedler ve balatalar, egzos, egzos sistemi boruları ve susturucuları, amortisörler, bujiler, distribütör, buji seti, konektörler, kasnaklar, borular, kablolar, benzin depoları, pedallar, dişli çubuğu, el freni, emniyet kemerleri, akü, sigortalar, ampuller, radyo, ses tesisatları, eller serbest seti, çakmak, uzaktan kumandalar, alarmlar, direksiyon kilit sistemi, kilit silindirleri, kapı kolları, yağ, benzin, sıvılar (klima gazı dahil olmak üzere), antifriz, klima dolumu ve filtreleri.